купуємо справжні джинси
На жаль, в наше століття розвинених технологій і процвітаючої науки, так само добре розвинений, а в нашій країні грандіозно процвітає ринок «других ліній», «супер-копій», а попросту підробок. Часто це легко визначити навіть «неозброєним оком», але зустрічаються і справжні шедеври «підробленого мистецтва». Безумовними лідерами цього ремесла стали китайські «майстра». Нітрохи не відстають від них турки, і навіть наші, вітчизняні «виробники». Слід також зазначити, що підробки ці своїми розпізнавальними знаками (етикетками, ярликами) в більшості своїй ніколи не вказують справжню країну-виробника, тут виключно «made in Italy, USA, Paris, London ...» Тому ризик купити підробку, набуваючи річ в будь-якій точці планети дуже великий. Особливо це поширено в інтернет магазинах одягу. Так як же все-таки не купити підробку, як не допомагати розвиватися, міцніти і багатіти за наш рахунок непорядних «бізнесменів» - про це наша стаття!
По-перше, - марно зараз на лайба Levi's і Lee шукати написи «Made in U.S.A.», якщо тільки це не моделі за 200 $ або дуже старі стоки. Як і більшість сучасних найбільших корпорацій американці теж використовують робочу силу Китаю або Латинської Америки, економлячи таким чином свої витрати на виробництво. Ливайс закрив свій останній виробництво в США в 2006 році. І тепер відшиває тільки дорогі моделі на замовних фабриках в США.
Тому фірмові джинси - це фірмові джинси- «Made in China (Mexico, Shri-Lanka, Lesotho, Bangladesh)«, - це всього навсього економічно вигідний спосіб виробництва, але вже точно не критерій «підробки-справжності».
Тепер розглянемо, що ж можна вважати такими критеріями і ознаками.
1) Ціна. Хоча ціна не може бути основним фактором автентичності та якості, все ж потрібно мати на увазі, що адекватна ціна якісних брендових джинсів з Америки коливається в межах 100 доларів за пару. Оригінальні фірмові джинси можуть коштувати дешевше 30 доларів тільки в США і тільки під час розпродажів. Незважаючи на те, що процес виробництва здешевлюється деяким чином за рахунок пошиття джинсів не в Америці - джинсовий одяг шиється з бавовни, вирощеного в США, з тканини, виробленої в США і під контролем компаній США, що не може бути дешево. Тому рекомендована ціна виробника становить 50-60 доларів, ніяк не менше! Якщо вам пропонують в Україні джинси, дешевше 60 доларів і стверджують, що це фірма - вам брешуть. Якщо це не розпродаж останніх залишків.
2) Якість шиття. Джинси з Америки мають рівні і оброблені рядки з рівномірними стібками без будь-яких петель на лицьовій стороні. Акуратні нераспускающимся краю, оверложенние з вивороту. Допускаються необрізані кінці ниток або (в окремих випадках) накладені рядки довжиною не більше 5 см (в тих місцях, де у швачки закінчується нитка) крім бічних, задніх і передніх швах топстіччінга, а так-же на кишенях. Особливо можна звернути увагу на якість нитки, вона повинна бути міцною, капронової. Будь-які «китайські» джинси, хворіють гнилими нитками.
3) Якість тканини. Якщо в одну руку взяти американський денім, а в іншу - турецька контрафакт, то відразу відчуваєш колосальну різницю. Справжнє американське якість тканини відрізняється однозначно і миттєво! Це Америка, і це ні з чим не сплутаєш. Навіть фірмові джинси європейських відділень відрізняються на дотик від американських,
тому що тканина виткана не в США, хоча за якістю може і не поступатися.
4) Нарешті, кожен виробник намагається захистити свої вироби якимось набором ступенів захисту, як би «секретними пастками». У кожного напряму вони свої.
Levi's
Тип тканини: чоловічі джинси Ливайс шиються, в більшості, з саржі діагонального типу. Тканина має чіткий діагональний малюнок, на моделях будь-якого кольору і обробки. Чорна джінсовку повністю чорна, як з вивороту, так і з особи. Світла виворіт у чорного кольору, тільки у моделей SHRINK-TO-FIT і BLACK RINSED.
Особливо захищена 501-я модель:
Обов'язкова присутність на поясному лейблі моделі 501 (і тільки у цій моделі) історичного імені даної моделі: «XX».
Сам «шкіряний» лейбл (насправді це спеціальний картон з полімерними складовими), може бути і сильно «побитим» і абсолютно новим, в залежності від виду обробки самих джинсів. Лейбл повинен абсолютно відповідати «зношеності» штанів. Оскільки його перуть разом з джинсами.
Levi's
Це ж ім'я згадується і на друкованому штампі, завдані зсередини на «мішок» передньої кишені.
Цей штамп на моделі 501 (і тільки на ній), пошитих підрозділом Levis USA, повинен бути присутнім обов'язково. Якщо його немає, то це підробка. Так-же штампа може не бути на європейському пошитті, і на вантажних 501 випуску до 2002 року (полога арка). Але на будь-яких сучасних - з США - повинен бути.